Právě si prohlížíte Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Poprvé v tomto akademickém roce si ve čtvrtek mohli zájemci o studium na Univerzitě obrany prohlédnout nejen výuková a výzkumná pracoviště, ale také ubytovací prostory a sportoviště v areálu vojenské vysoké školy. O podmínkách přijetí a také o průběhu samotného studia je na přednáškách informovali představitelé obou brněnských fakult.

„Mám zájem o studium na Univerzitě obrany, konkrétně by mě zajímala kybernetická bezpečnost, tak jsem se přišel podívat, jak to tu vypadá,“ popsal důvody své cesty do Brna Martin Černý z Dobříše u Prahy a přidal také konkrétní argumenty pro volbu této školy: „Kromě platu již během studia a jeho výše v praxi je to hlavně jistota zaměstnání.“

Podstatnou součástí programu Dne otevřených dveří byly ukázky vybavení a činnosti výukových a výzkumných pracovišť univerzity. Mezi mnoha jinými připravila Katedra komunikačních technologií, elektronického boje a radiolokace ukázku AKRS – Systému analýzy a klasifikace signálů v komunikační technice a také předvedla, jak je možné zachytit signál například při ovládání dronu. Současně proběhla také statická ukázka techniky AKIS Lipník nad Bečvou, Vojenské policie, 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice či 13. dělostřeleckého pluku Jince, který představil prostředky zjišťování cílů – radiolokátor Arthur a Iveco Lov-Pz a v neposlední řadě i VeV – VA, které přivezlo ukázky kolové pozemní techniky.

Již rozhodnutí zájemci o studium na UO mohli podat přihlášku a s pracovníky Rekrutačního střediska Morava zahájit administrativní proces nutný k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání. Jejich následovníkům se další možnost otevře tentokrát o víkendovém dni, v sobotu 10. prosince.  

Autor: Viktor Sliva, foto: autor